Reserved Re.Design wiosna/lato 2021

Re.Design to limitowana, wyjątkowa kolekcja marki Reserved, w której po raz pierwszy marka współpracuje z przedstawicielami generacji Z. Dwunastka młodych ludzi nie tylko brała czynny udział w procesie powstawania kolekcji, ale i została jej ambasadorami.

Kim są właściwie przedstawiciele generacji Z? Są to osoby urodzone w technologicznym świecie, które nie znają życia sprzed ery internetu. Korzystanie z technologii to dla nich codzienność i nieodzowny element funkcjonowania, co jednak wcale nie oznacza, że całkowicie przenieśli się do wirtualnego świata. Pokolenie Z ceni sobie relacje międzyludzkie, a ciągły dostęp do informacji przekłada się na niezwykłą kreatywność.

Kolekcja Re.Design powstała jako odzwierciedlenie ich fascynacji i upodobań, stała się zwierciadłem, w którym mogą dostrzec charakter swojego pokolenia. W kolekcji zderzają się różne style – od rękodzieła, przez streetwear, aż po estetykę vintage, jest jednak szalenie autentyczna i odzwierciedla bezkompromisowość i otwartość pokolenia Z.

W damskiej części kolekcji dominują motywy zaczerpnięte z lat 90. – abstrakcyjne wzory, pastelowe kolory, a także dzianiny i szydełkowe rękodzieło. Fasony są dopasowane, choć pojawiają się też trapezowe sukienki, szerokie spodnie i luźne bluzy. Męskie ubrania to wariacja na temat streetwearu, jednak ze sporą dawką vintage. Zadaniem wszystkich tych elementów jest odzwierciedlić styl ich właścicieli, funkcjonalność schodzi na drugi plan. Stąd wiele okryć wierzchnich, które mogą być noszone przez cały rok, zamiast być przypisane do konkretnej pory roku.

Premierze kolekcji będą towarzyszyć dwa murale zaprojektowane przez Ninę Kulik, krakowską ilustratorkę i graficzkę. Stworzyła ona ilustrowane portrety wszystkich dwunastu ambasadorów RE.DESIGN, które pojawią się w Warszawie na ścianach budynków przy ul. Jaworzyńskiej 7/9 oraz Chmielnej 98.

Kolekcję współtworzyli:

Nina Przegalińska @ninaprzegalinska – na co dzień uczy się, prowadzi swój mini vintage shop w Internecie i działa w social mediach.

Zuza Okienczyc @zuzaok – DJ-ka, tatuatorka, prowadzi swoją audycję w newonce.radio. Jej hobby to malarstwo, psy, gotowanie i próbowanie nowych rzeczy.

Zuza Kacperczyk @zuzakacperczyk – studentka grafiki w Londynie. Interesuje się także fotografią i modą, które wplata do swojej twórczości.

Gabriela Bednarz @gabrielabednarz – swoją pasję do ilustrowania mody i animacji rozwija studiując w London College of Fashion. Hobbystycznie uprawia sport, szydełkuje i rysuje.

Oliwia Drożdż @olivia_drozdz – studentka Creative Direction for Fashion na London College of Fashion.

Kuba Domański @kuuuubs – na co dzień zajmuje się prowadzeniem strony poświęconej modzie ulicznej – ze szczególnym naciskiem na buty, co jednocześnie jest także jego największą pasją.

Leo Mazurkiewicz @interleoo – twórca społeczności i agencji kreatywnej Hypetalk. Prowadzi markę modową Chaos Gone Global, a także podcast Hypetalk Shuffle o nowoczesnym rapie. Jest organizatorem największych targów streetwearowych w Polsce – Hypemarket. Przed pandemią organizował także koncerty, jest pomysłodawcą i jednym z założycieli festiwalu Clout.

Paweł Miśko @pawelmisko – fotograf. Każdego dnia jeździ na rowerze, robi zdjęcia i gra na gitarze.

Kajtek Kaczmarski @kajtek – na co dzień uczy się, a poza szkołą współtworzy skład zarządzający
Pokojem Dziennym. W Pokoju Dziennym odpowiada za oprawę graficzną eventów. Ma wiele różnych hobby, z których najważniejsza jest moda – ekspresja uczuć i emocji za pomocą ubrań, a także motoryzacja, szczególnie japońska z przełomu XX i XXI wieku.

Janek Marek @yanekmarek – entuzjasta życia i przyszły tatuator. Na co dzień zajmuje się modelingiem, rysowaniem i projektowaniem tattoo flashy. Uczy się sztuki tatuażu, jeździ na deskorolce i rowerze, kocha gotować, wychowuje dwa kociaki.

Miłosz Kulesza @miloszkulesza – mieszka w Londynie, tu skończył szkołę filmową. Robi i próbuje wszystkiego, ceni życie w biegu i ciągły ruch. Na co dzień uprawia kalistenikę, biega, a wszelkie środki komunikacji zamienił na rower. Interesuje się modą i współczesną technologią.

Kacper Kujawa @kujawakacper – student PR & Communication na London College of Fashion.

Fotograf: Bartek Wieczorek
Operator/video: Janek Konikowski
Stylista: Michał Koszek
Make-up artist: Wilson
Hair stylist: Daniel Gryszke
Scenografka: Ania Witko
Wywiady: Marta Mach
Produkcja: Visual Crafters

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s