Kolor roku Pantone 2020 – Classic Blue

pantone-color-2020.jpg

Jak co roku instytut Pantone ogłosił kolor roku – barwę, która najprawdopodobniej zdominuje branżę wnętrzarską, modową i kosmetyczną. Według amerykańskich specjalistów w 2020 roku królować będzie Classic Blue – chłodny i przygaszony odcień niebieskiego ma dawać nam poczucie spokoju i otuchy w świecie zdominowanym przez wirtualną rzeczywistość. 

Zdaniem ekspertów firmy Pantone, media społecznościowe nadmiernie absorbują naszą uwagę i wywołują niepokój. Mimo stałego kontaktu nasze prawdziwe relacje cierpią. Niebieski jest kolorem spokoju, który ma pomóc nam odbudować naszą pewność siebie i iść naprzód. Podobnie jak w minionym roku  Living Coral, żywy i nastrajający pozytywną energią.

Classic Blue to kolor niemal tak uniwersalny jak czerń. Pojawia się regularnie na wybiegach u największych projektantów, może stanowić bazę dla podkreślenia innych, kontrastowych kolorów lub grać pierwsze skrzypce, dzięki czemu szybko nie wyjdzie z mody. Ma on też szansę zdominować branżę wnętrzarską, pięknie kontrastując na przykład z czystą bielą.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy fanami niebieskiego czy nie, nie sposób jest kłócić się z tym kolorem. Niebieski uspokaja, niebieski to kolor nieba o zmierzchu, niebieskie są dżinsy, noszone na całym świecie. „To przystępny kolor!” – mówi Laurie Pressman, wiceprezydentka Pantone.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s