Modelki oburzone słowami Kendall Jenner. O co poszło?

kandalljennerforlovemagazine-27

To nie pierwszy raz, kiedy modelka Kendall Jenner, jedna z bohaterek słynnego w USA reality show, wywołała kontrowersje w środowisku modelek. Kiedy zaczynała karierę, inne modelki miały nie akceptować jej i dokuczać z powodu jej uprzywilejowanej pozycji. Ta sytuacja mogła wydawać się niesprawiedliwa, ponieważ ona sama nie miała wpływu na to, w jakiej rodzinie się urodzi. Jednak tym razem sama Jenner dolała oliwy do ognia udzielając wywiadu dla Love Magazine. Jej słowa wywołały wściekłość wśród wielu starszych koleżanek po fachu. Co wywołało taką falę oburzenia?

Z okazji 10-lecia istnienia Love Magazine, Kendall Jenner została zaproszona do sesji zdjęciowej, której towarzyszył również wywiad. Na Instagramie magazynu opublikowano jedno ze zdjęć sesji wraz z cytatem z owego wywiadu:

„Od początku byłam bardzo wybredna w kwestii pokazów, w których brałam udział. Nigdy nie byłam jedną z tych dziewczyn które robiły 30 pokazów w sezonie, czy co one do cholery robią. „

To własnie te słowa tak rozwścieczyły inne modelki, które na swój sukces musiały pracować wiele lat, zaczynając zupełnie od zera. Wiele z nich dało upust swoim emocjom pod oryginalnym postem na Instagramie Love Magazine, jak np. polska modelka, Monika Jagaciak:

„To mnie bardzo wkurza… To brak szacunku dla 99% ludzi z branży. Tak, to prawda – one musiały ciężko pracować na swój sukces. Proszę zejdź na ziemię!”.

jac.png

Inne modelki dały upust emocjom w relacjach lub osobnych postach na Instagramie.

Peyton Knight:

„Rozumiem ludzi, którzy nie mają wyjścia innego niż dorastać w blasku fleszy, ale takie słowa w stosunku do innych modelek które nie miały znanego nazwiska gdy stawiały pierwsze kroki w branży są obrzydliwe. Nie miałyśmy możliwości ‚wybierać’ w których pokazach chcemy brać udział i zaszczytem było robić ich wiele. To stresujące, ale to część naszej pracy. Gdybyśmy odmawiały, nie miałybyśmy kariery.”

peyton%20knight.png

Daria Strokous:

‚Cokolwiek do cholery te dziewczyny robią’ robią to by utrzymać siebie i swoją rodzinę. Oh, a przy okazji, robią 70 pokazów w sezonie. I jesteśmy cholernie dumne z każdej z nich, którym się to udało.

daria%20strokous.png

Ginta Lapina:

” ‚Cokolwiek te dziewczyny do cholery robią…’? Wszystkie ciężko pracowałyśmy i nadal ciężko pracujemy by być tu, gdzie jesteśmy. Niczego nie dano nam na tacy.”

Jac%20Jagaciak.png

Vlada Roslyakova (swoją drogą, to do niej należy rekord w ilości pokazów w sezonie: 91!):

„Małe przypomnienie, że niektóre z TYCH dziewczyn, które robią 86, a nie 30 pokazów w sezonie… ‚czy co one tam do cholery robią’, nie miały tego luksusu by powiedzieć ‚nie’ i być ‚super wybredne w kwestii pokazów’ by zbudować swoją karierę w czasach przed instagramem.”

vlada.png

Oczywiście sama Kendall Jenner wystosowała już odpowiednie przeprosiny, usprawiedliwiając się tym, że jej wypowiedź została przekręcona i wyjęta z kontekstu. Ponoć miała na myśli, że podziwia ‚te dziewczyny’ i ma do nich ogromny szacunek. Choć zbiorowy lincz nie jest dobrą odpowiedzią na tego typu komentarze, to nie sposób nie przyznać racji supermodelkom, które ciężką pracą, a nie nazwiskiem czy ilością obserwatorów na Instagramie zdobywały popularność i budowały swoje kariery. Nikomu nieznane dziewczyny z Rosji, Ukrainy, Chin czy Polski, podróżujące samotnie, bez wsparcia i nieznając języka, pieniądze odkładały na to, by opłacić podróże i rachunki, a bardzo często zapewnić byt swoim rodzinom. Nie miały zapewnionej opieki, ochrony i wsparcia, będąc anonimowymi nierzadko były narażone na przemoc i wykorzystywanie. Oczywiście ich zarobki w porównaniu do dzisiejszych instagramowych gwiazd były (i są nadal) odpowiednio mniejsze. Nie dziwi więc dzisiaj ich rozgoryczenie i złość, kiedy czytają, z jakim lekceważeniem wypowiada się na temat ich pracy młodsza, uprzywilejowana koleżanka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s